Hlavní obsah

Ukrajinští poslanci se opět poprali. Úterní šarvátku rozpoutalo kritické vystoupení předáka komunistů Petra Symoněnka vůči nacionalistům, kteří podle něj nahráli do karet Rusku, když během politické krize v prvních měsících tohoto roku zvolili radikální postup.

V ukrajinském parlamentu znovu padaly facky a rány

Symoněnko srovnával nynější násilná obsazení úřadů ze strany proruských skupin na východní Ukrajině s dobýváním veřejných budov opozicí během protestů proti vládě exprezidenta Viktora Janukovyče. Radikální síly podle něj nastavily nežádoucí precedens a teď se to vrací v podobě tvrdého postupu úřadů vůči těm, kteří nesouhlasí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Děláte dnes všechno pro to, abyste lidi zastrašili. Zatýkáte je a bojujete s těmi, kdo mají jiný názor,“ prohlásil Symoněnko, než ho od řečnického pultu odtáhli dva nacionalističtí poslanci z ultrapravicové strany Svoboda.

Když pak na obranu svého šéfa vyskočili komunističtí zákonodárci, strhla se mela, do níž se zapojili i zástupci dalších stran. Vzduchem létaly pěsti. Symoněnko podle agentury Reuters ze šarvátky vyvázl bez zranění, což se nedalo říci o některých jiných se šrámy v obličeji.

Ukrajinští komunisté byli oporou bývalému prezidentu Janukovyčovi a jeho Straně regionů během nepokojů, které vedly k útěku Janukovyče do Ruska.

Bitky v ukrajinském parlamentu jsou evergreenem. V minulosti se poslanci často servali kvůli rozdílným názorům na jazykový zákon. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: V ukrajinském parlamentu se strhla hromadná bitka

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků