Hlavní obsah

V Římě vyklízeli ilegální mafiánské vily, zasahovalo šest stovek policistů

Za účasti italského ministra vnitra a římské starostky zasahovalo v pondělí 600 policistů v římské čtvrti Quadraro. Úřady nechaly vyklidit osm přepychových vil obývaných příslušníky kriminálního klanu Casamonica, budovy byly před třiceti lety postaveny nelegálně na chráněném památkovém území a podle starostky představovaly „impotenci úřadů tváří v tvář zločincům“.

V Římě vyklízeli ilegální mafiánské vily, zasahovalo šest stovek policistů

V pondělí za rozednění dorazily stovky policistů k osmi vilám, které doposud obývalo zhruba třicet lidí. Starostka Virginia Raggiová uvedla, že budovy byly postaveny ilegálně. Nesplňují přísné římské stavební zákony a do některých z nich byly dokonce zabudovány historické části akvaduktu Acqua Felice z roku 1586.

Všech třicet obyvatel bylo donuceno své domovy opustit. Jak uvedl deník Corriere della Sera, někteří po protestech odjeli z místa vozem, někteří odešli pěšky. Policisté v domech kromě zlatých soch a bohatých stropních fresek nalezli také blíže neupřesněné množství drog.

Luxusní domy, které byly bez patřičného povolení postaveny před třiceti lety, budou v nejbližších dnech srovnány se zemí.

Casamonica, sgombero e abbattimento di 8 villette abusive

#NonAbbassiamoLoSguardo Tra poco la conferenza stampa Oggi sgomberiamo e abbattiamo otto villette abusive: stop a 30 anni di illegalità e un segnale forte contro criminalità e clan Casamonica. Grazie a 600 uomini Polizia Locale e a forze ordine. Istituzioni a fianco cittadini onesti contro malavita.

Zveřejnil(a) Virginia Raggi dne Pondělí 19. listopad 2018

Zásahu se kromě starostky Raggiové (Hnutí pěti hvězd) účastnil rovněž ministr vnitra Matteo Salvini (Liga). Někteří členové rodinného klanu Casamonica už v červnu kritizovali vládní koalici kvůli její antiimigrační politice.

Klan Casamonica operuje na jihovýchodě Říma a v jeho přilehlých oblastech, podle italského protimafiánského úřadu (Direzione Investigativa Antimafia) jde o nejsilnější kriminální strukturu v regionu Lazio. Mezi jeho hlavní ilegální aktivity patří lichva a obchod s drogami.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků