Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V polské Poznani se zřítil dům po výbuchu plynu, čtyři lidé zemřeli

Čtyři lidé nedaleko centra západopolské Poznaně zahynuli a dalších 20 včetně dvou dětí utrpělo poranění poté, co se na ně zřejmě v důsledku výbuchu plynu zřítila část čtyřpodlažního domu. S odvoláním na mluvčího hasičů Pawla Frontczaka o tom informovala televize TVN24. Tři lidé jsou zranění těžce.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V polské Poznani se zřítil dům po výbuchu plynu, čtyři lidé zemřeli

Na místě pracuje více než 160 hasičů. Pátrají, zda se pod troskami domu nenacházejí ještě další lidé. Podařilo se jim vytáhnout muže, který byl pod rozvalinami a s nímž měli od začátku kontakt. Do záchranné akce se zapojili rovněž pátrací psi.

Nájemnice si údajně topila plynovou bombou

V domě bylo kolem 20 bytů. „Nejprve byla rána, pak se dům zhoupl a z oken vyletěly tabulky,” cituje portál Gazeta.pl jednu z obyvatelek domu. „Celé okolí zahalil hustý oblak prachu. Poté začali lidé křičet, volat o pomoc, část z nich plakala. Stihla jsem si jen obléct bundu, boty, vzít si peněženku. Nemám nic," sdělila.

Podle vyjádření obyvatel používala jedna z nájemnic na vytápění zařízení na plynovou bombu. Přesné příčiny výbuchu však dle hasičů ještě zřejmé nejsou.

Hluk byl dobře slyšet i během mše, která se konala v nedalekém kostele. Na prosbu záchranářů přestaly zvonit zvony tohoto kostela, aby nerušily při práci s naslouchacími zařízeními.

Budova byla postavena před druhou světovou válkou. Frontczak varoval, že hrozí, že se zřítí. Zatím spadla tři patra.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků