Hlavní obsah

V domově důchodců na Slovensku zemřeli tři lidé

Možná špatné jídlo bylo příčinou úmrtí tří klientů Domova sociálních služeb ve Spišském Podhradí na východě Slovenska. V noci na sobotu tam mělo zdravotní problémy 18 lidí a v sobotu tři z nich zemřeli. Uvedla to televize TA3.

V domově důchodců na Slovensku zemřeli tři lidé

Do zařízení byla přivolána pohotovost. Dva z klientů zemřeli do rána, další později v nemocnici. U všech byla vykonána pitva, ale její výsledky zatím nebyly oznámeny.

Podle serveru tvnoviny.sk zemřeli tři muži ve věku 44, 52 a 70 let. Všichni tři byli dlouhodobě nemocní. Podle neoficiálních informací může být příčinou smrti nebezpečný vir, který je pro pacienty s oslabenou imunitou smrtící. 

Celkově bylo hospitalizováno 15 klientů, šest z nich na infekčním oddělení nemocnice v Popradu a devět na interním oddělení nemocnice v Levoči. Všichni jsou mimo ohrožení života.

Do Domova sociálních služeb dorazila hygienická kontrola, která odebrala vzorky jídla. Výsledky zatím rneoznámila. Celé zařízení bylo vydezinfikováno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků