Hlavní obsah
 

Ultramoderní americké stíhačky Raptor jsou v Německu, objevily se i v Polsku

V Německu jsou od minulého týdne dislokovány čtyři ultramoderní bojové letouny páté generace Lockheed F-22 Raptor, uvedl web Airforce technology. Dva už cvičily v pondělí v Polsku, kam přiletěly na základnu Lask, uvedla agentura AP. v Polsku.

 
Ultramoderní americké stíhačky Raptor jsou v Německu, objevily se i v Polsku

Čtyři raptory z 95. stíhací letky amerického letectva USAF jsou umístěny na německé letecké základně Spangdahlem. Spolu s nimi tam přiletěl i transportní C-17 Globemaster III s šedesáti příslušníky letky a pozemního personálu. Velitel USAF v Evropě a Africe generál Frank Gorenc k prvnímu nasazení raptorů v Evropě řekl: „Toto první výcvikové nasazení je perfektní příležitostí cvičit spolu s dalšími letouny USA i s našimi partnery a se spojenci v NATO.“

Voják střeží americkou stíhačku F-22 Raptor v hangáru na letišti U.S. Spangdahlem

Foto: Ina Fassbender, Reuters

Cvičit budou se stroji F-15 a F-16, ale i s Eurofightery Taifun.

„Toto nasazení ... demonstruje náš přístup a náš závazek k zajištění evropské bezpečnosti,“ dodal generál k programu placenému z Iniciativy opětovného ujištění Evropy.

Americká stíhačka Lockheed F-22 Raptor pojíždí na německé základně Spangdahlem

Foto: Ina Fassbender, Reuters

V Estonsku na základně Ämari je nyní také osm bitevníků A-10 Thunderbolt II a 170 příslušníků letectva v rámci podpory operaci Atlantská rozhodnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků