Hlavní obsah

Španělé zadrželi loď s kokainem za sedm miliard korun

Španělská policie zadržela v Atlantickém oceánu loď, která převážela kokain v hodnotě 240 milionů eur, tedy v přepočtu v částce téměř sedmi miliard korun. Drogy pocházely z Venezuely.

Španělé zadrželi loď s kokainem za sedm miliard korun

Na odhalení lodi Španělé spolupracovali s policisty v Mexiku, USA a ve Velké Británii. Od nich se dozvěděli, že pašeráci chtějí drogy uložit ve skladu v Galicii. Španělé loď se zhruba šesti tunami kokainu zadrželi u Azorských ostrovů.

Drogy byly ve 154 balících. Policie zatkla všech šest členů posádky, která se snažila náklad přeložit na rychlý člun. Při následných domovních prohlídkách bylo zatčeno dalších pět osob. Kromě Španělů skončili v rukou policie i Kolumbijci, Peruánci, Korejci a rovněž Číňani.

Členité pobřeží severního Španělska je velmi náročné na ostrahu, proto také pašeráci velmi často využívají tuto oblast k přepravě drog z Latinské Ameriky do Evropy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků