Hlavní obsah

Po Bavorsku se ptačí chřipka objevila v úterý v Sasku. U Lipska byly nalezeny tři uhynulé labutě a první testy ukázaly, že byly nakažené na člověka přenosným virem H5N1.

Ptačí chřipka se rozšířila do Saska

Tři uhynulé labutě byly nalezeny ve Frohburgu jižně od Lipska. Výsledky testů ještě ale musejí být ověřeny. "Počet případů zůstává na šesti," uvedla proto mluvčí institutu Friedricha Löfflera na baltském ostrově Riems.

Testy už potvrdily na člověka přenosný virus ptačí chřipky H5N1 u šesti labutí, které byly o víkendu uhynulé nalezeny v Norimberku. Přímo ve městě bylo do pondělního večera zjištěno u volně žijícího ptactva 18 případů ptačí chřipky. Zatím u šesti z nich je jisté, že se ptáci nakazili agresivním virem H5N1.

Původ infekce zatím Němcům není jasný. Provádějí se genetické expertízy, které mají prokázat, zda nákaza nesouvisí s aktuálním případem z Tisové na Orlickoústecku, kde se virus objevil v chovu krůt. [celá zpráva] Zjišťuje se také, zda případ nesouvisí s lednovým ohniskem v Maďarsku a v Británii. [celá zpráva] V těchto případech ale šlo o nákazu u drůbeže.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků