Hlavní obsah

Poslední chvíle před sebevraždou sedmnáctiletého střelce z Německa

Sedmnáctiletý střelec z německého Winnendenu Tim Kretschmer, který ve středu zabil ve škole a poté na ulici celkem 15 lidí, spáchal po dokonání svých činů sebevraždu. Video zachycující poslední okamžiky vrahova života natočené mobilním telefonem přinesla světová média.

Poslední chvíle před sebevraždou sedmnáctiletého střelce z Německa

Záběry ukazují, jak Kretschmer nejprve nervózně přechází po parkovišti. Na dalším videu, které zveřejnila stanice SkyNews, zřejmě v momentu, kdy si uvědomil bezvýchodnost své situace, poklekl a zastřelil se.

Mladík oblečený v tmavém oděvu vnikl do své bývalé školy vybaven pistolí Beretta, kterou ukradl svému otci. Ve škole zabil devět žáků a tři učitele.

Jediná slova, která vrah ve škole pronesl, údajně byla: “Už jste všichni mrtví?”

Většina jeho obětí byly dívky nebo ženy. Osm zabitých dívek mezi studentkami a dvě učitelky. V důsledku toho se spekuluje, že motivem jeho činu mohla být i nešťastná láska.

Svíčky a květiny zaplavily školu ve Winnendenu

Vrah zastihl své oběti v mnoha případech doslova s tužkami v rukou. Podle svědků se učitelé chovali velmi hrdinsky a svými těly chránili své žáky. Ostatní skákali z oken ve snaze se před střelbou zachránit.

Po opuštění školy zastřelil zahradníka, stopnul auto a odjel do 40 kilometrů vzdáleného Wendlingenu, kde zastřelil ještě dva náhodné chodce. Poté obrátil zbraň proti sobě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků