Hlavní obsah
Uprchlický tábor u výstaviště v Berlíně Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Není ženy, která by v uprchlickém táboře nezažila sexuální obtěžování

Téměř každá žena v německých ubytovnách pro běžence má zkušenosti se sexuálním obtěžováním nebo s násilím. Oznámila to organizace Women in Exile, která pečuje o uprchlice v Německu. Vyzvala proto německé úřady, aby zajistily samostatné ubytování pro ženy a děti, které do země přicházejí.

Uprchlický tábor u výstaviště v Berlíně Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Není ženy, která by v uprchlickém táboře nezažila sexuální obtěžování

"Neexistuje žena, která by neměla zkušenosti s dotěrnými pohledy, s nevhodnými komentáři, s nežádoucími dotyky, nebo dokonce se znásilněním," uvedla mluvčí Women in Exile Elisabeth Ngariová.

Podle ní je sexuální obtěžování v ubytovnách pro běžence na denním pořádku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Organizace Women in Exile shromáždila řadu svědectví o ženách, které v ubytovnách pronásledovali muži. Některé oběti skončily dokonce v péči psychiatrů.

Atmosféra strachu

Podle Ngariové se navíc mnoho žen nedočká pomoci od ostatních, protože v ubytovnách vládne strach a lidé mají obavu, že by se pokus o obranu slabších mohl obrátit proti nim.

Informace o sexuálních útocích na uprchlice má i rada pro běžence v Braniborsku, která zajišťuje péči o přistěhovalce v této německé spolkové zemi.

Žádné soukromí, jen stres

"K sexuálním útokům dochází v Německu i v běžném životě. V ubytovnách se ale objevují častěji a v intenzivnější formě. Lidé tam totiž mají jen minimální soukromí, jsou v extrémní životní situaci a jsou vystaveni stresu," uvedla mluvčí rady Ivana Domzetová.

Obě organizace proto vyzývají německé úřady, aby vytvořily speciální ubytovny pro ženy a děti a nenechávaly je ve stejných zařízeních s muži. To by podle nich mělo zajistit uprchlicím bezpečí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků