Hlavní obsah
Švédská novinářka Kim Wallová Foto: Tt News Agency, Reuters

Ne zabití, ale vražda. Konstruktér soukromé ponorky má pykat za smrt novinářky

Dánská prokuratura chystá obvinění vynálezce Petera Madsena z brutální vraždy švédské novinářky Kim Wallové. Té se měl dopustit během plavby na malé soukromé ponorce, kterou sám sestrojil a Wallovou pozval na plavbu. Nikdo jiný na palubě nebyl. Ve čtvrtek o tom informovala BBC.

Švédská novinářka Kim Wallová Foto: Tt News Agency, Reuters
Ne zabití, ale vražda. Konstruktér soukromé ponorky má pykat za smrt novinářky

Novinářku naposledy viděli 10. srpna nastupovat do Madsenovy ponorky. Chystala se o ní napsat reportáž. Když se nevrátila domů a nikomu se nehlásila, její rodina se obrátila na policii a záchranáře. [celá zpráva]

Ponorka Nautilus Petera Madsena

Foto: Profimedia.cz

Ponorka se později potopila. Madsen se zachránil, Wallová však byla od té doby nezvěstná. Ve vraku ponorky její tělo nenašli. Madsen nejprve tvrdil, že ženu vysadil ještě před nehodou v Kodani.

Vyšetřovatelům později přiznal, že žena zemřela na palubě jeho stroje. Tvrdil však, že k tomu došlo při nehodě a ženu následně pohřbil v moři.

Dánský konstruktér ponorky Peter Madsen (čelem k objektivu)

Foto: Scanpix Denmark, Reuters

Zohavené ostatky Wallové vyplavilo moře. Jednalo se jen o torzo, tedy tělo bez hlavy, nohou a rukou, které bylo zatíženo kovovým předmětem. Zjevně s úmyslem zamezit jeho vyplavání na hladinu. [celá zpráva]

Vzorky DNA, které byly srovnány s těmi, jež se našly na kartáčku a hřebenu novinářky, potvrdily shodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků