Hlavní obsah

Tragicky skončila reportáž mladého novináře, který se v přestrojení vydával za bezdomovce. Život na ulici nepřežil. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC s tím, že v souvislosti s případem policie zadržela dva muže ve věku 26 a 30 let. Později však byli propuštěni na kauci.

Hru na bezdomovce mladý novinář nepřežil

„Strávím týden tak, že se stanu bezdomovcem na západě Newcastlu. Budu spát venku, žebrat o jídlo a budu spát v duchu bezdomoveckého života. Budu komunikovat s co největším počtem těchto lidí, abych do tohoto způsobu života pronikl, co nejhlouběji to půjde,“ uvedl šestadvacetiletý Lee Halpin krátce předtím, než se v přestrojení vydal na ulici.

Tělo mladíka se našlo v rozpadlé budově ve městě Newcastle, pouhé tři dny poté, co začal reportáž natáčet. Policie se zatím k případu oficiálně nevyjádřila.

Příčinu smrti určí pitva, která bude probíhat příští týden v úterý. Podle zahraničních médií ale pravděpodobně umrznul. Británii totiž několik posledních týdnů sužují rekordní mrazy.

Stanice Channel 4, pro kterou Halpin podle svých slov video o životě bezdomovců točil v rámci žádosti o přijetí mezi investigativní novináře, vyjádřila "smutek nad tragickou smrtí mladého nadějného žurnalisty".

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků