Hlavní obsah
Policista zakrývá obličej Wojciecha Janowského při příjezdu k soudu. Foto: Jean-paul Pelissier, Reuters

Honorární konzul Polska se přiznal k vraždě miliardářky

Polský podnikatel a honorární konzul Polska v Monaku Wojciech Janowski se přiznal, že v touze po velkém dědictví nechal zavraždit monackou miliardářku, s jejíž dcerou se měl oženit. Oznámil to v pátek v Marseille prokurátor pověřený případem, který je podle webu deníku Le Figaro hodný filmového scénáře.

Policista zakrývá obličej Wojciecha Janowského při příjezdu k soudu. Foto: Jean-paul Pelissier, Reuters
Honorární konzul Polska se přiznal k vraždě miliardářky

Sedmasedmdesátiletou Helen Pastorovou, jejíž majetek se odhaduje na 19 miliard eur (521,5 miliardy korun), včetně jejího řidiče zabili dva muži, když jela 6. května po městě Nice. Policii se podařilo vrahy vypátrat. Nevěděli sice, kdo si vraždu objednal, ale policie objevila podezřelé pohyby peněz na účtech Poláka. Začátkem týdne ho začala vyslýchat jako podezřelého.

Polský občan zaplatil zprostředkovatelům tohoto zločinu 200 000 eur a navíc jim dal dárky v hodnotě kolem 50 000 eur, upřesnil na tiskové konferenci prokurátor Brice Robin. Dodal, že dcera zavražděné miliardářky, Sylvia Pastorová, která byla před časem krátce zadržena a nakonec zproštěna veškeré viny, se cítí zrazena.

Třiapadesátiletá Sylvia Pastorová se bláznivě zamilovala do čtyřiašedesátiletého Wojciecha Janowského, kterému jako svému druhovi nebránila čerpat peníze z její renty 500 000 eur (13,7 milionu korun), kterou dceři vyplácela matka každý měsíc. Uvažovali o svatbě a Polák se domníval, že po smrti matky si bude moci užívat zděděného pohádkového bohatství prostřednictvím své hodné ženy, shrnul aféru Le Figaro.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků