Hlavní obsah

Google kvůli ochraně soukromí stahuje obrázky ze služby Street View

Portál Google musel ve Spojeném království stáhnout desítky obrázků ze své nové služby Street View, která nabízí virtuální procházku městem. Důvodem je ochrana osobnosti. Mluvčí společnosti v Británii uvedla, že pokud někdo požádá o stažení obrázku z osobních důvodů, tak mu vyhoví.

Google kvůli ochraně soukromí stahuje obrázky ze služby Street View

Na stažených obrázcích byl muž, jemuž bylo špatně, záběr, jak policisté někoho zatýkají, a obrázek muže vstupujícího do sexshopu.

Mluvčí společnosti uvedla, že ze všech obrázků použitých v nové halasně avizované službě jde jen o mizivé procento. „Máme milióny obrázků, takže podíl těch odstraněných je velmi malý," řekla Laura Scottová BBC. Přesto však přiznala: „Nyní tam máme díry, které ukazují, jak odpovědní jsme. Chceme, aby to byl použitelný prostředek, a lidé mají právo, aby obrázky, na nichž se objeví, byly staženy.“

Místo odstraněných obrázků se objevuje černá plocha s nápisem "Tento obrázek není nadále k dispozici". Mnohé další snímky se však stále zobrazují, když se uživatel po ulici posouvá.

Službu Street View spustil Google v roce 2007 v USA. Nyní je dostupná v devíti zemích. Záběry byly většinou pořízeny z projíždějících aut.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků