Hlavní obsah
Sally Jonesová ještě před tím, než konvertovala k islámu. Foto: Profimedia.cz

Do Londýna bych teď nejezdila, varuje obávaná vdova Islámského státu

Jedna z nejznámějších britských nevěst džihádu varovala, že Islámský stát v červnu či v červenci chystá teroristické útoky v centru Londýna. Naznačila navíc, že by se měla jejich terčem znovu stát tamní podzemka. Na varovné tweety někdejší punk rockové zpěvačky Sally Jonesové upozornil server The Daily Mail.

Sally Jonesová ještě před tím, než konvertovala k islámu. Foto: Profimedia.cz
Do Londýna bych teď nejezdila, varuje obávaná vdova Islámského státu

„Abych byla upřímná, nejezdila bych v průběhu června a ani července do centra Londýna. A abych byla úplně upřímná, rozhodně bych tam nejezdila metrem,“ napsala Jonesová přezdívaná paní teror ve svém příspěvku.

„Anglie----> bum :),“ napsala v dalším. Twitter následně její účet zablokoval.

Figuruje na americkém seznamu smrti

Do jaké míry je možné tyto výhrůžky brát vážně, lze těžko soudit, jisté však je, že Sally Jonesová patří k významným verbířkám Islámského státu a podle Daily Mailu je její jméno i na americkém seznamu teroristů určených k likvidaci.

„Paní džihádu“ bývala manželkou klíčového hackera Islámského státu Junaida Hussaina. Toho už si loni mohli Američané ze seznamu smrti škrtnout. Zlikvidoval jej dron.

Související témata:

Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Bojovníků Islámského státu je o tisíce méně, tvrdí USA

Foto: Profimedia.cz

Konvertovaná muslimka Jonesová na sociální sítě přispívá často a často na ně přidává i své fotky v burce. Momentálně se podle svého tvrzení zdržuje u iráckého Mosulu, kde si prý „užívá léto se synem”.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků