Hlavní obsah
Pražský hrad Foto: Profimedia.cz

Česko je mezi státy, u kterých se snížilo riziko teroristického útoku

Česko patří k 21 zemím světa, ve kterých se v uplynulém roce snížilo riziko teroristického útoku. Naopak se zvýšilo v osmi zemích, uvedla ve čtvrtek belgická agentura Belga s odvoláním na výsledek výročního přehledu terorismu a politického násilí, který vypracovala společnost Aon Belgium.

Pražský hrad Foto: Profimedia.cz
Česko je mezi státy, u kterých se snížilo riziko teroristického útoku

Vedle Česka se podle zprávy snížila teroristická hrozba také v Chorvatsku, Albánii, Egyptě, Bangladéši, na Barbadosu, Kubě, v Bhútánu, Brazílii, Kostarice, Hondurasu, na Fidži, Guyaně, Kyrgyzstánu, Uzbekistánu, Mauritánii, Mongolsku, Maroku, Mozambiku a Panamě.

K uvedeným zemím patří také Tunisko, ale zpráva byla vypracována před nedávnými atentáty v této arabské zemi, poznamenala společnost. V Tunisku je podle ní přesto bezpečněji, než bylo po pádu režimu bývalého prezidenta Zína Abdidína bin Alího v roce 2011.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Riziko nějakého teroristického útoku se naopak od loňska zvýšilo v devíti západních zemích - Austrálii, Kanadě, Dánsku, Estonsku, Francii, Německu, Irsku, Belgii a Norsku. Zvýšení tamních hrozeb je podle zprávy Aon Belgium důsledkem většího vlivu radikální organizace Islámský stát a přívrženců teroristické sítě Al-Káida a návazných islamistických skupin.

Ve světovém měřítku trpí terorismem stále nejvíce muslimský Irák. Země byla terčem 30 procent útoků, které se ve světě uskutečnily.

Anketa
Obáváte se teroristického útoku v ČR?
Ano
76.7 %
Ne
23.3 %
Celkem hlasovalo 924 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků