Hlavní obsah

Budapešťské nádraží uzavřel nález granátů z 2. světové války

Budapešťské Západní nádraží bylo ve středu odpoledne na několik hodin uzavřeno, protože na nedalekém staveništi našli devět granátů pocházejících z druhé světové války. Jak pro agenturu MTI řekl mluvčí maďarského ministerstva obrany Gyula Harnócz, nález granátů způsobil zrušení nebo zpoždění desítek vlakových spojů.

Budapešťské nádraží uzavřel nález granátů z 2. světové války

"Některé granáty nebylo možné převážet, proto byly likvidovány na místě," dodal Harnócz. Kromě nádraží bylo uzavřeno okolí v okruhu 300 metrů, včetně důležité okružní třídy. V okolí přestaly jezdit tramvaje a doprava v této části města zkolabovala.

Loni bylo nalezeno v Budapešti několik bomb z druhé světové války. V říjnu 2008 si nález bomby z války vyžádal uzavření Margitina mostu. Civilní obrana a policie evakuovala několik desítek obyvatel z obytného domu na nábřeží. Obyvatele umístili v budově nedaleké základní školy.

V červenci 2008 vystrašila dvoutunová bomba obyvatele IX. obvodu hlavního města. Tehdy bylo evakuováno až 16 tisíc osob. Radnice dala otevřít budovy dvou základních škol, kam umístila především starší lidi a rodiny s dětmi. Asi 500 vážně nemocných bylo převezeno do nemocnic. Policie nasadila na akci 500 mužů.

Dva týdny před tím měli zase pyrotechnici v Budapešti napilno ve XIII. budapešťském obvodu, kde našli stavební dělníci 500 kilogramů těžkou bombu z války a úřady musely evakuovat přes deset tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků