Hlavní obsah

Britští euroskeptici se obrátili zády, když hráli evropskou hymnou

Předseda britské strany nezávislosti UKIP Nigel Farage a jeho spolustranící sice povstali, když se v úterý hrála na prvním zasedání nově zvoleného Evropského parlamentu neoficiální evropská hymna, k řečništi se však otočili zády, uvedla agentura Reuters.

Britští euroskeptici se obrátili zády, když hráli evropskou hymnou

Většina poslanců povstala, když štrasburský filharmonický orchestr hrál Beethovenovu Ódu na radost, Farage a většina z 23 dalších europoslanců z UKIP se však otočili zády k tělesu a někteří si sedli na pultíky před svými křesly.

Tajemník UKIP v europarlamentu Paul Nuttall řekl BBC: „Neuznáváme a nerespektujeme vlajku ani hymnu EU. Obě jsou symboly našeho nevolnictví v politické unii, kterou britský lid odmítá.“

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nigel Farage přichází na inaugurační zasedání Evropského parlamnetu.

Foto: Christian Lutz, ČTK/AP

Další poslankyně za UKIP Janice Atkinsonová zase zveřejnila na Twitteru obrázek znehodnoceného lístku se čtyřmi jmény kandidátů na post předsedy parlamentu, na němž je načmáráno „Žádný z nich“.

Nespokojenost však dali najevo i britští Evropští konzervativci a reformisté (ECR), k nimž patři toryovští europoslanci. Zatímco většina povstala, oni zůstali tiše sedět.

Europoslankyně za liberální demokraty Catherine Bearderová byla chováním europoslanců z UKIP zděšena. Podle ní jim chybí úcta.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků