Desítky lidí utrpěly vážná zranění, když ve stanici Piazza Vittorio Emanuele narazila souprava metra do stojících vagónů. V rozbitých vagónech uvízli lidé. Svědek médiím sdělil, že se zřítil stropní pilíř.

Podle prvotních poznatků odborníci považují za možnou příčinu nehody zkrat. Provoz na lince metra A, která tvoří páteřní spojnici římské hromadné dopravy, byl na neupřesněnou dobu přerušen. "Snažíme se vyprostit další cestující, kteří jsou ještě uvěznění v soupravě. Naším úkolem je zachránit lidské životy," řekl velitel hasičské jednotky Luca Cari.

V podzemních prostorách panovala naprostá tma, řekl další svědek televizní stanici Sky Italia. Televize přinesla i záběry záchranářů, kteří podzemí vynášejí a vyvádějí zraněné cestující. Svědci televizi řekli, že řada lidí, kteří už stanici opustili, byla potřísněna krví, další prý jsou ještě uvězněni v podzemí. "Viděl jsem hodně krve, srážka byla děsivá," řekl televizi Andrea Trovaioli, který cestoval v jedné vlakové soupravě. Sám utrpěl lehké zranění lokte, ale jak řekl, na zemi viděl ležet nejméně deset zraněných lidí, asi čtyři byli zavaleni troskami.

"Asi na půl minuty zavládla panika, nikdo nám neřekl, jak se máme dostat ven," řekl Travioli televizi. Podle dalších zpráv došlo po střetu souprav i k explozi elektrického panelu ve stanici.