Osmatřicetiletého Alexandra Plochina usmrtil neznámý pachatel střelou do hlavy. "Tento případ nese znaky nájemné vraždy. Vrah čekal na oběť na schodišti. Když vystoupila z výtahu, střelil ji do hlavy," řekla mluvčí moskevské prokuratury, podle níž se nyní zkoumají motivy zločinu. Jako hlavní se zvažuje vražda na objednávku, související s profesionální činností zavražděného.

Během měsíce zavražděn již druhý bankéř

V září byly finanční kruhy otřeseny vraždou prvního náměstka předsedy ruské centrální banky Andreje Kozlova, který se stal rovněž obětí nájemného vraha. Ten si na něho počkal u východu ze sportovního klubu v Moskvě a několikrát na něho vystřelil. Jednačtyřicetiletý Kozlov vážným zraněním podlehl druhý den v nemocnici. V centrální bance měl na starosti bankovní dozor. Znám byl přísnými postoji k bankám, které praly špinavé peníze nebo se zabývaly jinou trestnou činností. Vraždy na objednávky jsou v Moskvě poměrně dost časté.

V sobotu byla zabita opoziční novinářka Anna Politkovská, která ve svých článcích často kritizovala politiku Kremlu a jeho postup v neklidném jihoruském Čečensku. [celá zpráva] Zastřelena byla ve výtahu domu, kde bydlela. V roce 2004 byl v Moskvě zavražděn americký novinář ruského původu Paul Klebnikov, který pracoval v redakci ruské verze časopisu Forbes.