Blair ve svém projevu uvedl, že až do závěru svého působení v úřadu se bude ze všech sil snažit pomoci míru mezi Izraelem a Palestinci se stejnou vervou, s jakou se věnoval zajištění míru v Severním Irsku.

Zdůraznil také, že terorismus není jev, který začal po válce v Iráku, ale narůstal po desetiletí před tím. Blair řekl, že boj proti teroristům není válka, kterou si on vybral nebo chtěl vést, ale je to válka, před kterou se nelze schovat. Vyhnout se jí by znamenalo jen problém odložit do budoucnosti, kdy bude ještě složitější ho řešit.

Připomněl, že obětí islamistických teroristů jsou především muslimové, a zdůraznil, že nejde o válku Západu proti islámu. "Není to válka mezi civilizacemi, ale válka o civilizaci," řekl a zdůraznil, že právě proto musí Západ dbát na to, aby se nevzdával svých hodnot.

Blair podpořil Browna

Blairovým hlavním cílem podle jeho vlastních slov nyní je, aby strana po třech vítězství v parlamentních volbách pod jeho vedením vyhrála i příští volby. Blair také podpořil svého nejpravděpodobnějšího nástupce, ministra financí Gordona Browna.

Už při příchodu na konferenci přivítaly Blaira a jeho ženu Cherie mohutné ovace. Labouristé, i když mnozí o Blairově politice pochybují nebo vůči němu mají v některých ohledech výhrady, se rozhodli ukázat Blairovi i Británii, že oceňují svého zatím nejúspěšnějšího vůdce.

Tony Blair by měl odstoupit z funkce během následujících 12 měsíců.