Po půlnoci zasáhlo několik stovek policistů proti shromážděnému davu 300 lidí na náměstí Oktogon v centru města. Tentokrát policisté nečekali, než se sejde větší počet výtržníků, a zasáhli okamžitě. Ze skupiny demonstrantů vždy několik policistů vytáhlo nejagresivnější osoby a naložili je do připravených antonů vozů. Protože výtržníci ztratili vůdce, nebyli tak agresivní jako v noci na středu. Policisté postupně vytlačili protestující do vedlejších uliček. Na hlavní třídě je zatlačili až k budově Západního nádraží. Po třetí hodině byl v ulicích klid a ráno začala normálně jezdit městská doprava.

Ministr spravedlnosti a policie József Petrétei přiznal, že uvažuje o vydání zákazu vycházení, aby tím zabránil násilnostem, které se odehrávají v nočních hodinách. Premiér Ferenc Gyurcsány zatím tuto možnost zamítl.

Policie v noci při rozhánění demonstrantů použila účinnější typ slzotvorných granátů. Podle deníku Magyar Hírlap policie uvažuje o tom, že v centru města bude v noci rušit signál mobilních telefonů, aby zabránila komunikaci mezi výtržníky. Ti se organizují především pomocí mobilních telefonů a domlouvají se, kde se sejdou a pokusí se vyvolat nepokoje. Mezi výtržníky převažuje tvrdé jádro fanoušků budapešťských fotbalových klubů FTC a Dózsa. Ti se navzájem nesnášejí, ale při nočních útocích spolupracují. Podle policie výtržnci v úterý nakupovali po celém městě baseballové pálky.

Večer se před budovou maďarského parlamentu na náměstí Lajose Kossutha sešlo přes 15 tisíc lidí. Podařilo se jim překonat první zátarasy a od budovy parlamentu je dělil už pouze kovový plot a kordon policistů. Policie přivolala posily a 600 jejích příslušníků budovu ochránilo. [celá zpráva]