Miliband však zatím neslyšel žádný termín odchodu z Blairových úst. Podle něj však Blair souhlasí s obecně očekávaným odchodem z funkce premiéra do 12 měsíců.

Blair sice oznámil, že odejde z Downing Street číslo 10 před koncem volebního období, ale opakovaně odmítl uvést termín, kdy tak učiní. Odmítl to i na konferenci labouristů v Manchesteru.

Britští labouristé naléhají na britského premiéra Tonyho Blaira, aby odešel ze své funkce nebo upřesnil termín svého ohlášeného odchodu z postu premiéra. Skupina 38 poslanců napsala v toto duchu dopis. Obsah dopisu je znám od pondělí. Tito (labourističtí) poslanci přitom byli dosud premiérovi loajální. 

Blair řídí zemi od roku 1997

Blair bude příští rok ve funkci deset let. Už před volbami oznámil, že v tomto volebním období skončí. Z toho plyne, že demisi by měl podat nejpozději do roku 2010. Blair však už dříve uvedl, že odejde tak brzo, aby mohla strana vybrat jeho nástupce a ten měl dostatek času získat si voliče.

Blair ohlásil odchod v květnu po prohraných komunálních volbách.  [celá zpráva]

Podle nedávného průzkumu si 51 procent Britů přeje, aby Blair rezignoval již letos. Jeho odchod během letošního roku si přeje i 30 procent voličů labouristů. Většina lidí by nyní volila konzervativce bez ohledu na to, kdo by stál v čele labouristů - jestli Blair, Gordon Brown nebo ministr vnitra John Reid. [celá zpráva]