"Mluvil o tom všeobecně s tím, že po svém nástupu do funkce přijal opatření na zastavení odposlouchávání," uvedl nejmenovaný poslanec slovenského parlamentu. Magala neupřesnil, kdy a kde byla odposlouchávací zařízení instalována a nemluvil ani o způsobu a důvodech odposlouchávání. Jeho předchůdce Ladislav Pittner na otázku novinářů, zda o odposlouchávání věděl, reagoval: "Dovolte, abych se zasmál".

Mečiar proti Magalovi

 Ministr vnitra Robert Kaliňák se chce tento týden setkat s ředitelem tajné služby a celou záležitost probrat. Předseda vládní Lidové strany HZDS Vladimír Mečiar se však v této věci už obrátil na generální prokuraturu, aby začala konat ve věci porušení zákona. "Pokud zákon nebyl porušen, měla by prokuratura konat vůči tomu, kdo tuto informaci rozšířil. A tím je současný šéf tajné služby," uvedl Mečiar. Předseda HZDS se v pátek nezúčastnil hlasování o vyslovení důvěry nové vládě premiéra Roberta Fica a okamžitě se objevila zpráva, že tím dal najevo svůj nesouhlas s jmenováním Magaly do čela SIS.

Slotu prý informace "nepřekvapila"

Předseda vládní Slovenské národní strany Ján Slota prohlásil, že ho informace o odposlouchávání politických stran vůbec nepřekvapila. "Já to říkal několik let a všichni se tomu smáli," dodal. Poslanec opoziční Strany maďarské koalice László Köteles přiznal, že vedení strany v minulosti několikrát jednalo v tajné místnosti, která je zabezpečena proti odposlouchávání. "Počítali jsme s možností odposlouchávání a když jsme jednali o citlivějších tématech, dávali jsme si pozor," konstatoval.