„Přirozeně, jsem zklamaný, ale současně také pyšný na kampaň, kterou jsme udělali. Obrovské díky pátří mému skvělému týmu. Bylo mi ctí, že jsem mohl představit vizi budoucnosti naší velké země. Borisovi a Jeremymu gratuluji,” napsal na Twitter Gove.

Johnson a Hunt se budou v následujících týdnech ucházet o přízeň asi 160 tisíc členů Konzervativní strany. Ti prostřednictvím korespondenčního hlasování dokončí výběr nového stranického lídra. Ten se automaticky stane britským premiérem.

„Jsem hluboce poctěn, že se mi v posledním hlasování podařilo získat přes 50 procent hlasů. (...) Těším se na cestu napříč Spojeným královstvím a na to, jak budu vysvětlovat svůj plán na realizaci brexitu, sjednocení země a vytvoření světlejší budoucnosti pro nás všechny,” napsal na Twitteru Johnson.

Theresa Mayová z vedení strany odstoupila kvůli neúspěchu své brexitové strategie.

Ohlášení výsledku je plánováno na týden od 22. července.

Hunt na Twitteru uznal, že je v pozici outsidera. „V politice se ale překvapení dějí, tak jako se stalo dnes,” napsal. Považuje za svou zodpovědnost ukázat své straně, „jak dosáhnout brexitu” nebo jak udělat z Británie zemi, která „kráčí světem se vztyčenou hlavou”.

Zpravodajská stanice BBC připomněla, že Hunt před brexitovým referendem prosazoval setrvání v unii, následně se ale „znovuzrodil jako brexitář”. Podle Hunta je rovněž možné vyjednávat o změnách ve stávající „rozvodové dohodě”, ačkoli to zbytek EU kategoricky odmítá. Podobně jako Johnson říká, že v krajním případě by sáhl po variantě brexitu bez dohody.