V pavilónu Jeana Nouvela na janovském výstavišti je vystaveno jen čtrnáct rakví, i když obětí je potvrzeno 39. Rodiny 17 dalších obětí se rozhodly pro soukromé obřady, mnohdy kvůli tomu, že viní z pádu mostu stát. Několik expertů opakovaně varovalo, že se most může zřítit.

U sedmi dalších obětí se příbuzní zatím nerozhodli.

Video

Expirované video

Živě: U zříceného dálničního mostu v Janově pokračují záchranné práce

Pobouřeni jsou zejména příbuzní čtyř mladých mužů z Torre del Greco, kteří v Janově zemřeli cestou na dovolenou. „Zavinil to stát, nesmějí se ukazovat, promenáda politiků je ostudná,“ pravila matka Gerarda Esposita Nunzia.

Torzo mostu při pohledu zespoda

Torzo mostu při pohledu zespodu.

FOTO: Luca Zennaro, ČTK/AP

Otec Fiovanna Battilora to vidí podobně. „Nechceme pohřební frašku, ale slavnost doma v našem kostele v Torre del Greco. Je to osobní bolest, nepotřebujeme parádu,“ napsal na sociální síti.

Hlavně však dal najevo, že chce spravedlnost: „Dneska začíná naše válka za spravedlnost, za pravdu. Můj syn nebude (jen) na seznamu italských selhání, ujistím se, že on i ostatní se dočkají spravedlnosti. Nesmíme zapomenout.“

Oběťmi pádu mostu jsou i Alberto Fanfani (32) a tři roky mladší Marta Danisi

Oběťmi pádu mostu jsou i Alberto Fanfani (32) a o tři roky mladší Marta Danisi.

FOTO: ČTK/AP

Starosta Torre del Greca Giovanni Palombo už dorazil do Janova, aby dohlédl na přepravu rakví s oběťmi do katedrály v Campanii, kde se odpoledne bude konat pohřeb.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z dronu i detailní záběry od záchranářů odhalují totální zkázu u zříceného mostu v Janově (Zdroj: AP)

Soukromý pohřeb bude mít i bývalý basketbalista Andrea Vittone, který jel po mostě se svou novou ženou Claudiou Possettiovou a jejími dvěma syny, dvanáctiletým Camillem a šestnáctiletým Manuelem. „Nevěřím už tomuto státu,“ řekla jeho sestra Denise Vittoneová. Pohřeb se uskuteční v Pinorelu.

Část mostu v Janově se propadla

Část mostu v Janově se propadla.

FOTO: Luca Zennaro, ČTK/AP

Soukromě bude pohřbena i Elisa Bozzová, která pochází z Janova. Obřad se sice bude konat v Janově, ale v chrámu Sarissola. „Nemám ráda tyto veřejné akce,“ pravila její matka Anna Timossiová.

Státní pohřeb je pompézní a bude se konat v sobotu na místním výstavišti, kde už jsou vystaveny rakve. Prefektura zajišťuje příjezd prezidenta. Kromě katolického obřadu se na žádost rodiny jedné albánské oběti bude konat i muslimský.