Londýnští hasiči dostali informaci o požáru okolo 15:55 (16:55 SELČ). „Operátoři na tísňové lince 999 přijali přes 35 hovorů týkající se požáru, který vytváří mnoho kouře,“ uvedli londýnští hasiči.

Popsali i svou reakci. „K viditelnému požáru na William Street v Knightsbridge bylo povoláno patnáct vozidel a 97 hasičů. Zasahují tam hasiči z několika hasičáren v okolních čtvrtích.”

Z hotelu se podařilo evakuovat včas všechny hosty. Podle serveru Evening Standard mezi nimi byl mimo jiné zpěvák Robbie Williams. „Nepečovali jsme o žádné pacienty, ale zůstáváme z preventivních důvodů na místě,” uvedli záchranáři.

hašení hotelu Mandarin Oriental v Knightsbridge

Hašení hotelu Mandarin Oriental v Knightsbridge

FOTO: Henry Nicholls, Reuters

„Příčina požáru není v tuto chvíli známa,” dodali hasiči. Může souviset s nedávno ukončenou rekonstrukcí hotelu za několik miliónů liber. Na střeše se v době požáru ještě ale pohybovali dělníci.

Z hotelu Mandarin Oriental stoupal k nebi hustý černý dým

Z hotelu Mandarin Oriental stoupal k nebi hustý černý dým

FOTO: John Stillwell, ČTK/AP

Hustý černý dým stoupající ze střechy dvanáctipatrové budovy bylo podle agentury AP vidět na kilometry daleko. V podvečer ale z budovy dýmit přestalo. Ulice před hotelem významná pro dopravu v centru britské metropole byla uzavřena. To způsobilo ve špičce značné komplikace.

V hotelu jsou lázně a několik restaurací včetně Foliage mající Michelinskou hvězdu. Za jednu noc se v luxusním hotelu, který se poprvé otevřel v roce 1902, platí 700 liber (20 500 korun) a více.