Lakičová je už řadu let terčem výhrůžek souvisejících s jejími články, které se často zaměřují na korupci. V březnu 2012 ji tehdy neznámý útočník napadl před domem, v němž novinářka bydlí, a surově ji zbil. Na stejném místě se odehrál také úterní útok.

„Podle všeho si na ni počkali před vchodem, kde byla zbita před šesti roky. Přistoupil k ní nějaký člověk a střelil ji do nohy. Ona říká, že tam byli ještě dva lidé, kteří utekli,” řekl šéfredaktor listu Vijesti Mihailo Jovović.

„Jak dlouho se tohle bude v Černé Hoře dít? Ani jeden útok na ni (Lakičovou) nebyl vyřešen. Mnohé případy, o nichž psala a které ukazují na trestnou činnost, nebyly vůbec vyšetřovány,” dodal Jovović.

Zajímala se o pašování cigaret

Za šest let starý útok na Lakičovou byl nakonec pachatel pravomocně odsouzen. Motiv tohoto trestného činu nicméně nikdy nebyl zjištěn, stejně jako zůstal neznámý ten, kdo si přepadení novinářky objednal.

Vijesti uvedly, že Lakičová v posledních měsících, podobně jako i dříve, psala o pašování cigaret. Začátkem roku 2011 zjišťovala informace o tom, jestli se v továrně Tara v Mojkovaci v centrální části Černé Hory a v jejím skladišti v obci Donja Gorica vyrábějí a pak pašují falešné značky cigaret. Následně o tom napsala několik článků, a když se případem začala zabývat policie a prokuratura, začaly chodit výhrůžky.

Novinářka mimo jiné napsala, že s těmito ilegálními aktivitami byli spojeni pracovníci policie a Úřadu pro národní bezpečnost.

Několik stovek lidí se ve středu shromáždilo před sídlem vlády v Podgorici. Protestující obvinili úřady, že dělají málo pro vyřešení útoků na novináře. Někteří měli transparenty s nápisy „Stop násilí” a „Za život bez strachu”.