Patelová se ve středu narychlo vrací ze služební cesty v Ugandě a pozorovatelé se shodují v tom, že její vyhazov z vlády „je téměř nevyhnutelný“.

KOMENTÁŘ DNE:

Babiš je obětí mezinárodního spiknutí - Argumentaci premiéra kolem kauzy Čapí hnízdo i údajné spolupráce s StB rozebírá Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Po pádu Islámského státu vstávají staronoví bojovníci - Nástup nových teroristických organizací v Iráku a Sýrii komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>

Ministryně se za své schůzky za zády premiérky Theresy Mayové a ministerstva zahraničí, které se o nich dozvědělo se zpožděním, omluvila.

Downing Street ji podle BBC v pondělí formálně napomenula, jenže na druhý den vyšly najevo další kroky a dvě nové a nepřiznané schůzky Patelové s Izraelci, o kterých premiérku Mayovou neinformovala. Podle BBC se týkaly peněz na ošetřování zraněných syrských uprchlíků na Golanských výšinách. Deník The Guardian doplnil, že Patelová dokonce výšiny navštívila, přestože to protokol britským zástupcům zapovídá.

Ministryně se podle britských médií na vlastní pěst sešla kromě jiných s izraelským premiérem Netanjahuem, ministrem veřejné bezpečnosti Giladem Erdanem a vysokým činitelem ministerstva zahraničí Juvalem Rotemem.