Kritika se na Macrona snesla, když při návštěvě centrální části Francie řekl, že místo toho, aby lidé dělali "bordel", měli by se zajímat, zda si někde nemohou najít práci. Krajní levice i pravice toho okamžitě využila k útokům, podle nichž má prezident daleko od obyčejných lidí a je prezidentem bohatých.

"Nejsem povýšený. Když cestuji po Francii, když jsem na návštěvě nějaké továrny, mí lidé mi vyčítají, že obracím na hlavu časový plán. Když jsem s Francouzi, nejsem povýšený, jsem jedním z nich," řekl Macron v rozhovoru. Být obklopen novináři je prý něco jiného než být obklopen obyčejnými lidmi. "Prezident by si měl média držet od těla," řekl.

Macron neposkytuje o státním svátku 14. července rozhovory, jak bylo tradicí, ani nepořádá velké tiskové konference. Už v době kandidatury řekl, že si hodlá držet mediální svět v patřičné vzdálenosti. "Problémem minulých prezidentských mandátů bylo přílišné sbližování s novináři," řekl. Přesto se ale rozhodl tuto neděli večer poskytnout v Elysejském paláci rozhovor televizní stanici TF1 a řekl, že odpoví na jakoukoli otázku.

Macron v rozhovoru s německým týdeníkem také řekl, že "prezident nemusí být milován, ale že je důležité, aby zajistil pokrok své země". Hájil i své nepopulární reformy, když řekl, že jeho předchůdce nechal zdanit nejbohatší a nejúspěšnější občany a výsledkem bylo, že ti lidé odešli z Francie. "Snížilo to nezaměstnanost? Ne," řekl na adresu svého předchůdce Françoise Hollandea, jehož byl ale poradcem.