Aktivisté hnutí Momentum rozdávali rovněž na mnoha místech plakáty ve formě titulní stránky deníku Népszabadság z 28. listopadu 1972. V ten den totiž přijel na návštěvu Maďarska tehdejší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv.

Na titulní stránce je Brežněv společně s tehdejším šéfem maďarských komunistů Jánosem Kadárem. Plakát obsahuje výzvu „Nedopusťme, aby se to opět stalo“.

Deník Népszabadság z roku 1972, který aktivisté rozdávali v ulicích Budapešti

Deník Népszabadság z roku 1972, který aktivisté rozdávali v ulicích Budapešti

FOTO: index.hu

Ruský prezident přijede v pondělí na zahajovací ceremoniál mistrovství světa v judu, které se bude konat v Budapešti do 3. září. Setká se i s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Podle maďarských médií mají projednat především dostavbu jaderné elektrárny Paks a dodávky zemního plynu. Putin navštívil Maďarsko i letos v únoru.

Aktivisté z opozičního hnutí Momentum v Budapešti přelepili názvy ulic. Na fotu Leninova třída

Aktivisté z opozičního hnutí Momentum v Budapešti přelepili názvy ulic. Na fotu Leninova třída.

FOTO: index.hu

V Budapešti platí v pondělí mimořádná bezpečnostní opatření. Okolí sportovní haly, kde se koná mistrovství světa v judu, je zcela uzavřeno. Na trase, kudy projede kolona ruského prezidenta z letiště, jsou přivařeny poklopy od kanálů a celou trasu monitoruje protiteroristická jednotka maďarské policie TEK.

Aktivisté z opozičního hnutí Momentum v Budapešti přelepili názvy ulic. Na fotu Marxovo náměstí

Aktivisté z opozičního hnutí Momentum v Budapešti přelepili názvy ulic. Na fotu Marxovo náměstí.

FOTO: index.hu