Při poslední střelbě byl 39letý muž zasažen do hýždí. „Dva muži jedoucí na mopedu přijeli po Nørrebrogade na náměstí Den Røde. Vypálili několik ran na jednoho nebo dva lidi, kteří stáli na chodníku před obchodem,“ uvedl k případu policejní mluvčí Henrik Moll. Padly při tom podle něj celkem čtyři střely.

Postřelený muž byl převezen do nemocnice, ale jeho zranění nejsou vážná. Moll dodal, že oběť je členem místního gangu, ale zatím nebyl schopen potvrdit, zda střelba s válkou gangů souvisí, i když se to dá předpokládat.

Nedaleko místa činu byl nalezen i moped, který byl zapálený.

Policie se zaměřila na gangy

První případ střelby byl zaznamenán 25. července v Rovsingsgade. Poté byly zatčeni dva lidé v Mjølnerparkenu. V pátek dvojice jedoucí na mopedu střílela v Mjølnerparkenu, zasáhla větší počet aut, ale žádné lidi. Moped byl později nalezen rovněž zapálený nedaleko od místa činu

Protože násilí nepřestalo, policie se zaměřila na gangy Mjølnerparkenu a zatkla několik dalších lidí, přičemž zabavila nůž a pistoli. Kodaňská policie pak ustavila velkou zónu kontrol zahrnující čtvrtě Nørrebro, Brønshoj, Husum a Tingbjerg, kde mohou muži zákona bez příčiny kohokoli zastavit a perlustrovat.