Budoucnost je podle Blaira otevřená. „Nevím, jestli je zde role pro mě. To, co chci v tuto chvíli o své pozici říct, má svůj limit. Jediné, co mohu říct, je to, že takhle na tom teď je politika. Týká se mě to? Ano. Motivuje mě to? Ano. Jakým se vydám směrem? Co chci přesně dělat? To je otevřené,“ prohlásil expremiér.

Britské sdělovací prostředky v té souvislosti upozornily, že Blair před pár dny oznámil, že omezí své obchodní aktivity a velkou část prostředků, kterou vydělala jeho konzultační firma, věnuje na charitu. Dodal, že charitativní činnosti chce věnovat 80 procent svého času, přesto se hned začalo spekulovat, že Blair chce znovu více mluvit do politiky.

Británii nyní vládnou konzervativci, jejichž konzervativnější křídlo má po hlasování o brexitu a odchodu premiéra Davida Camerona navrch, přičemž labouristy vede silně levicový Jeremy Corbyn a strana je nejednotná a podle Blaira nastolila pomýlený kurz. Blairovi se to nelíbí a v rozhovoru pro Esquire hájil politiku kompromisního středu, kterou vedl.

„Proti politice, kterou zastávám, se zdvihla silná reakce, ale myslím si, že je ještě brzy na to říct, že střed byl poražen. Nemyslím si, že tomu tak nakonec bude, myslím, že bude znovu úspěšná. Teď je střed na ústupu, a to je pro nás výzva, které se musíme postavit,“ poznamenal Blair.