Nejméně osm žen a dívek, které byly na festivalu Welser Volkfest, si stěžovalo, že je mladíci v sále s několika bary obklíčili a osahávali je mezi nohama.

Po jednom podezřelém policisté stále pátrají, a vyzývají proto svědky, aby se přihlásili, stejně jako případné další napadené ženy.

Organizátoři slavností, které ve Welsu trvají až do 11. září, se už za incidenty omluvili a oznámili, že zpřísnili bezpečnostní opatření. Starosta Welsu v reakci na víkendové sexuální obtěžování vyzval k nulové toleranci podobného násilí.

Ve Welsu ve čtvrti Neustadt byla rovněž v noci na sobotu zapálena dvě auta, která zcela shořela. Třetí vozidlo žár značně poškodil. Zatím není jasné, zda oba případy nějak souvisejí.

Sexuální obtěžování ze strany migrantů a žadatelů o azyl v uplynulých měsících ohlásila řada žen v rakouských, německých, ale také finských a švédských městech.
Nejhorší byla situace na Nový rok v Kolíně nad Rýnem. Ženy útočníky identifikovaly jako mladé muže severoafrického původu. [celá zpráva]