První se měl stát na Starém náměstí v Düsseldorfu, další dva byly plánovány v ulici Heinrich-Heine-Allee, kde se měli odpálit dva sebevražední atentátníci. Zbylá dvojice teroristů měla na civilisty útočit blíže nespecifikovaným způsobem.

KOMENTÁŘ DNE:
 Když vám píše vlastní babička, že mrháte svým nadáním – Nad motivací dnešních studentů k učení se zamýšlí Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Podezřelí byli zadrženi ve čtvrtek v Severním Porýní-Vestfálsku, Bádensku-Württembersku a jedné z východních spolkových zemí, napsal Spiegel s odvoláním na německého státního zástupce Petera Franka.

Čtvrtý podezřelý už je delší dobu ve vazbě ve Francii. Do rukou mužů zákona se vydal sám, po teroristických útocích v Bruselu. A právě on vyzradil plán svých kompliců zaútočit v Düsseldorfu.

O zmařeném útoku informoval server Spiegel Online.

Dva ze zatčených se údajně dostali do Německa přes Turecko a takzvanou balkánskou cestu mezi uprchlíky. Další ze zatčených je v Německu od roku 2014 a dříve působil jako expert na výbušniny teroristické fronty an-Nusra.

Všechny čtyři zadržené muže teď čeká obvinění z přípravy teroristického útoku a spolčení se zahraniční teroristickou organizací.