„Egyptské ministerstvo civilního letectví právě obdrželo oficiální dopis z egyptského ministerstva zahraničních věcí, v němž se oznamuje nalezení vraku pohřešovaného letu číslo MS804 poblíž ostrova Karpathos. Rodinní příslušníci pasažérů a posádky byli informováni, vyjadřujeme upřímnou soustrast všem, které havárie postihla,” oznámila vpodvečer na svých internetových stránkách letecká společnost.

O několik hodin později agentura AFP citovala šéfa řeckého výboru pro leteckou bezpečnost Atanasiose Binise, který uvedl, že nalezené trosky z letadla nejsou.

„Analýza trosek naznačuje, že nejsou z letadla. Můj egyptský protějšek mi také potvrdil, když jsme byli naposledy v kontaktu v 17.45 GMT (19:45 SELČ), že dosud nebylo prokázáno, že trosky pocházejí z letu EgyptAir,” řekl Binis AFP.

Příbuzná cestujících z letu 804 společnosti EgyptAir na letišti Charlese de Gaulla v Paříži, odkud Airbus A320 odstartoval.

Příbuzná cestujících z letu 804 společnosti EgyptAir na letišti Charlese de Gaulla v Paříži, odkud Airbus A320 odstartoval.

FOTO: Michel Euler, ČTK/AP

Agentura Reuters uvedla s odvoláním na zdroj z řeckého ministerstva obrany, že objevené pozůstatky nejsou v barvách egyptských aerolinek, tedy v bílé a modré.

Krátce před jedenáctou večer SELČ pak šéfka zahraničních zpravodajů CNN Christiane Amanpourová na Twitteru oznámila, že egyptské aerolinky informaci o nálezu trosek vzaly zpět.

Právě jí před tím viceprezident EgyptAir Ahmed Adel potvrdil opak.