"Tohle fiasko způsobilo rozsáhlé potíže fanouškům, kteří na zápas přijeli, vyplýtvalo čas velkého množství policistů a armádních pyrotechniků a zbytečně ohrozilo lidi," uvedl v pondělí v prohlášení manchesterský policejní šéf Tony Lloyd.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Na jedné z toalet se v neděli odpoledne před zápasem našel telefon, který byl napojený dráty k potrubí, napsal britský deník Daily Mail.

Na stadión okamžitě dorazila pyrotechnická jednotka. Zhruba dvacet minut před plánovaným začátkem utkání pořadatel oznámil, že je zápas odložen, a nastala evakuace stadiónu. V tu chvíli tam bylo 76 tisíc fanoušků, uvedl Daily Mail.

Evakuace proběhla poklidně. Zástupce vrchního konstábla John O’Hare ocenil diváky: „Jsem vděčný fanouškům Manchesteru United a Bournemouthu za jejich podporu.”

Prohledávání stadiónu Old Trafford

Prohledávání stadiónu Old Trafford

FOTO: Andrew Yates, Reuters

Úřady později sdělily, že výbušné zařízení bylo pouhou atrapou, ale uvedli, že šlo o velice „věrnou nápodobu“. Policie atrapu na stadiónu odpálila. „Po dnešní řízené explozi jsme zjistili, že šlo o cvičné zařízení, které soukromá společnost zapomněla po výcviku psů pro vyhledávání výbušnin,“ řekl O’Hare televizi SkyNews.

Fotbalový klub už zahájil vyšetřování, jak je možné, že zařízení bylo na stadiónu čtyři dny, pak se rozhodla vyšetřit incident také policie.

Manchester United přijde celá eskapáda na milióny, uvedl list The Guardian. Všem fanouškům, kteří měli lístek na nedělní utkání, nabídl zdarma vstup na odložený zápas, který se uskuteční v úterý. Mnozí tam však v pracovní den nebudou moci přijít. Na zápas přijelo také 3000 příznivců Bournemouthu, vzdáleného 400 km. Měla to být jejich první návštěva Old Trafford. Na zápas dorazil i jeden turista z Indie, který chtěl poznat tento svatostánek kopané.

Zhruba 20 minut před začátkem zápasu posledního kola anglické fotbalové ligy mezi Manchesterem United a Bournemouthem se stadión vyklidil.

Zhruba 20 minut před začátkem zápasu posledního kola anglické fotbalové ligy mezi Manchesterem United a Bournemouthem byl stadión vyklizen.

FOTO: Andrew Yates, Reuters

Na jakém místě skončí Manchester United, závisí na výsledcích dalších zápasů.  Bournemouth by ještě mohl ze současné 16. pozice poskočit až na 12. místo. Sestupem ohrožen není.