List Pravda napsal, že prokuratura rozhodla o zrušení obvinění vůči všem podezřelým na konci dubna. „Trestní řízení bylo zastaveno. Nebylo prokázáno, že bych se dopustil trestného činu a že bych se pokoušel vykrást banku,” řekl bývalý starosta slovenské obce Ivanka u Nitry Peter Guzmický, který byl v souvislosti s kauzou ve vyšetřovací vazbě.

Podle něj všichni účastníci kauzy dostali od Švýcarska odškodné, částku ovšem neupřesnil. Řekl také, že hodlá žádat odškodné i od samotné švýcarské banky a ta mu ho bude muset vyplatit: „Udělali ze mě největšího bankovního lupiče na světě, takže odškodnění musí být adekvátní.“ Guzmický slíbil, že devadesát procent z částky, kterou dostane, věnuje na charitu.

Ransdorf náhle zemřel letos v lednu. Podle vyjádření vdovy Vlasty Ransdorfové k tomu přispěl incident ve Švýcarsku. Politik měl cukrovku a jeho zdravotní stav se podle ní zhoršil právě po zadržení. Stěžoval si, že mu policie po určitou dobu odpírala léky. Švýcarská policie v reakci ale odmítla, že by chybovala v zacházení s europoslancem.

I bývalý starosta Guzmický tvrdí, že náhlé Ransdorfovo úmrtí pravděpodobně souvisí se švýcarským případem: „Mohlo to mít souvislost s tím, co se kolem toho dělo, protože ho to strašně vzalo.”

Zmiňovaná čtveřice se od propuknutí aféry hájila tím, že chtěla pouze zprostředkovat kontakt mezi bankou a jejím klientem. Později vyšlo najevo, že v případu šlo údajně o dědictví ve výši mnoha miliónů eur, které se podle nepotvrzených informací léta snaží získat Vladimír Huněk. Média již dříve spekulovala, že na švýcarském bankovním účtu by mohlo být kolem 350 miliónů eur (9,5 miliardy korun).