Ceremonie se v Londýně zúčastnily tisíce lidí z místní židovské komunity včetně víc než 150 pamětníků, kteří vyvražďování Židů za druhé světové války přežili. Khan byl na obřadu po boku vrchního britského rabína Ephraima Mirvise.

Khan je prvním muslimem v čele londýnské radnice. V sobotu při slavnostním slibu prohlásil, že bude starostou lidí všech vyznání.

ČTĚTE TAKÉ
Londýn bude mít muslimského starostu

Ve volbách zvítězil navzdory tomu, že se ho během kampaně někteří odpůrci z konzervativní strany snažili vykreslit jako obhájce radikálního islámu.

Labouristická strana také čelila obviněním z antisemitismu. Koncem dubna například pozastavila členství bývalému londýnskému starostovi Kenu Livingstoneovi. Ten prohlásil, že Adolf Hitler podporoval sionistickou snahu založit stát Izrael.

Livingstone také hájil labouristickou poslankyni Naz Shahovou, která na sociální síti před dvěma lety tvrdila že „Izraelci by měli být deportováni“. V souvislosti s izraelsko-palestinským konfliktem pak mluvila o „židovském srocování“. Shahová se později omluvila.