Devětačtyřicetiletý Andrej Gošt byl v minulosti šéfem policie v Syzrani, třetím největším městě Samarské oblasti, asi 750 kilometrů od Moskvy. Loni v září se stal zástupcem policejního náčelníka oblasti.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Masakr v domě policistových rodičů přežila pouze sedmiletá dívka, která ale utrpěla množství zranění a zápasí o život. Zabit byl plukovník Gošt, jeho žena, rodiče a bratr s manželkou. Oběti našel důstojníkův syn.

Nic si neodnesli, záznam zmizel

Podle jedné vyšetřovací verze zločinci pronikli v noci do domu oknem a své oběti ubili ve spánku tupými předměty, patrně kladivy a železnými tyčemi. Z domu podle tisku nezmizely žádné cennosti.

Dům policisty Andreje Gošta v Ivaševce

Dům policisty Andreje Gošta v Ivaševce

FOTO: Profimedia.cz

Kolegové mrtvého policisty podle médií spekulují, že se jejich nadřízený stal obětí msty ze strany kriminálního podsvětí. „Za co? Těžko říct, ale do takové funkce se člověk nemůže dostat, aniž by si nenadělal nepřátele,” řekl novinářům bývalý policista, který si nepřál prozradit své jméno.

Vládní list Rossijskaja gazeta s odvoláním na sousedy napsal, že po domě byly rozmístěny průmyslové kamery, ale záznam z nich údajně zmizel.