„Chtěli bychom poděkovat každému, kdo nás podporoval a pomáhal nám v roce plném hrůzy, strachu, nedůvěry, neklidu, ochromení, zoufalství a žalu, s nimiž jsme se museli vyrovnávat, s tou obrovskou ztrátou a se vším, co se stalo. Ztratili jsme milého a drahocenného člověka,“ napsali rodiče a bratr v inzerátu v listě Rhein-Zeitung.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem
ČTĚTE TAKÉ
Rok od zkázy airbusu: Lékaři mohli pilota smrti zastavit

„Své zavražděné děti můžeme bohužel navštívit jen u jejich hrobů. A Lubitzova rodina ho označí za drahocenného člověka. Její text se překvapivě ani slůvkem nezmiňuje o těch, jež chladnokrevně zabil. Náš hněv se teď ani nedá vyjádřit prostými slovy,“ řekl listu Bild zdrcený otec jedné z obětí.

Archivní snímek francouzského četníka u trosek airbusu ve francouzských Alpách.

Archivní snímek francouzského četníka u trosek airbusu ve francouzských Alpách.

FOTO: Gonzalo Fuentes, Reuters

24. března 2015 nastoupilo na linku Germanwings z Barcelony do Düsseldorfu 46 žen, 80 mužů, 16 dětí a dva kojenci. Spolu se šesti členy posádky se tak počet lidí na palubě zaokrouhlil na 150.

Když airbus vystoupal do výšky 11 500 metrů, odešel pilot Patrick Sondenheimer na toaletu. Lubitz se zamkl v kabině, snížil výšku, přidal na rychlosti a navedl stroj mezi štíty hor. V 10.41 hod. nrazil s airbusem do horského masívu Massif des Trois-Évêchés v jižních Alpách mezi obcemi Le Vernet a Prads-Haute-Bléone. Nikdo nepřežil.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Před rokem naletěl pilot Lubitz s letadlem do francouzských Alp Zdroj: Reuters

Dosavadní vyšetřování ukazuje, že hned několik lékařů mohlo zakázat Lubitzovi létání, a mohli tak zabránit havárii. Měli totiž informace o Lubitzově špatném psychickém stavu.