"To, co zvládli tvoji bratři v Belgii, zvládneš taky," stojí na jedné z grafik, která znázorňuje letiště na západě Německa. Další ukazuje budovu kancléřství v centru Berlína v plamenech. "Německo je bojiště," zní doprovodný nápis. Další fotomontáž znázorňuje německou stíhačku se zkrvavenými tvářemi ženy a několika dětí na pozadí. "Chceš dál truchlit nebo budeš konečně jednat?" stojí na obrázku.

Podle SITE se na twitteru objevilo pět podobných fotomontáží, které nesou logo agentury Furat Media napojené na radikály z IS.

Spolkový kriminální úřad (BKA) zatím grafiky prověřuje. "Je jasné, že Německo je v hledáčku mezinárodního terorismu a atentáty jsou možné," uvedla mluvčí úřadu. Na aktuálním stupni ohrožení ale nové obrázky prý nic nemění.

Šéf BKA Holger Münch po atentátech v Bruselu, které si vyžádaly životy 32 lidí, upozornil na to, že IS se bude vzhledem k porážkám v Sýrii a Iráku snažit vylepšit svůj obraz "spektakulárními" atentáty v Evropě.

Německo se připojilo ke koalici bojující proti IS na Blízkém východě po teroristických útocích z 13. listopadu v Paříži, při nichž zahynulo 130 lidí.