„Dokud budou Belgičané dál jíst čokoládu a užívat si života, místo aby si jasně uvědomili, že část muslimů, kteří tam žijí, organizuje teror, nebudou moci proti němu účinně bojovat,“ řekl v Izraelském rozhlase.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

„Musí definovat, kdo je nepřítel, kdo je agresor,“ dodal Katz. „Jsme na vrcholu války, útoku radikálnímu islámu vůči západní kultuře, proti západním demokraciím, k nimž patří i Izrael. Je to válka jiného druhu. Nechat zajít věci až tak daleko, že stát je vůči dění v některých čtvrtích, a to včetně mnohatýdenního ukrývání teroristů, naprosto bezmocný, je trestuhodné zahrávání si s ohněm, který dokáže bolestivě popálit,“ uzavřel ministr za Likud.

Podobně se vyjádřil Nava Boker, poslanec Knessetu za Likud, jenž označil belgickou „politiku appeasementu“ za spoluzodpovědnou za teroristické údery. Belgickému ministru vnitra vytkl, že ani teď neoznačil radikální islamismus za hlavní příčinu globálního teroru.

„Místo toho dál vyzývá, aby Belgie dělala víc pro to, aby se v ní mladí muslimové cítili jako doma,“ podotkl Boker.