„Dokud budou Belgičané dál jíst čokoládu a užívat si života, místo aby si jasně uvědomili, že část muslimů, kteří tam žijí, organizuje teror, nebudou moci proti němu účinně bojovat,“ řekl v Izraelském rozhlase.

KOMENTÁŘ DNE:

Babiš je obětí mezinárodního spiknutí - Argumentaci premiéra kolem kauzy Čapí hnízdo i údajné spolupráce s StB rozebírá Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Po pádu Islámského státu vstávají staronoví bojovníci - Nástup nových teroristických organizací v Iráku a Sýrii komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>

„Musí definovat, kdo je nepřítel, kdo je agresor,“ dodal Katz. „Jsme na vrcholu války, útoku radikálnímu islámu vůči západní kultuře, proti západním demokraciím, k nimž patří i Izrael. Je to válka jiného druhu. Nechat zajít věci až tak daleko, že stát je vůči dění v některých čtvrtích, a to včetně mnohatýdenního ukrývání teroristů, naprosto bezmocný, je trestuhodné zahrávání si s ohněm, který dokáže bolestivě popálit,“ uzavřel ministr za Likud.

Podobně se vyjádřil Nava Boker, poslanec Knessetu za Likud, jenž označil belgickou „politiku appeasementu“ za spoluzodpovědnou za teroristické údery. Belgickému ministru vnitra vytkl, že ani teď neoznačil radikální islamismus za hlavní příčinu globálního teroru.

„Místo toho dál vyzývá, aby Belgie dělala víc pro to, aby se v ní mladí muslimové cítili jako doma,“ podotkl Boker.