Jak je nevěrný manžel spojen s rodinou, kde pracovala jako chůva, nedokázala vysvětlit. Podle předběžných údajů 39letá žena z Uzbekistánu brutálně zabila svěřenou čtyřletou Nasťu M. v bytě v ulici Lidových milicí, kde bylo posléze nalezeno bezhlavé tělo nesoucí známky násilí. Byt pak pomocí hořlaviny zapálila a vydala se k nejbližší stanici metra.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Tam se chovala natolik podezřele, že ji policisté vyzvali, aby jim předložila doklady. Chůva místo toho vyndala z tašky dívčinu hlavu a rozplakala se, že zabila dítě. Nato začala hrozit, že ublíží sama sobě.

Na videozáznamu pořízeném kolemjdoucím, který server zveřejnil, je vidět žena oblečená v černém oděvu třímající v ruce dětskou hlavu, jak vyhrožuje, že se vyhodí do vzduchu v blízkosti stanice metra Okťjabrskoje polje na severozápadě města. Rozšířily se zprávy, že přitom volala Alláhu akbar (Bůh je veliký).

„Počkala, až rodiče se starším dítětem opustí byt, načež z neznámých důvodů spáchala vraždu dítěte, zapálila byt a zmizela,” citovala agentura TASS vyjádření hlavního vyšetřovacího úřadu.

„Vzhledem k zjevně nevhodnému chování byla zadržena, vyšetřovatelé ji okamžitě poslali na forenzní psychiatrické vyšetření za účelem zjištění její schopnosti uvědomit si význam svého jednání,” uvedl úřad.