„Kouření zabíjí víc než Obama, a že ten zabíjí mnoho a mnoho lidí. Nekuřte, nebuďte jako Obama,“ psalo se na plakátu, na němž je fotomontáž amerického prezidenta Baracka Obamy s hořící cigaretou v ústech.

Na plakát na svém facebookovém profilu upozornil jediný liberální zákonodárce z ruské Dumy Dmitrij Gudkov. „Je nechutné a ostudné, že se něco takového může objevit v ulicích hlavního města,“ napsal.

Jeho příspěvek obdržel během krátké více než tisíce „lajků“ a stovky kladných i záporných reakcí. Uživatelé ho navíc začali přeposílat.

Moskevská radnice se k věci nechtěla vyjadřovat, společnost, které reklamní plocha patří, ale přišla s vysvětlením, že se do reklamního nosiče kdosi vloupal a plakátem s Obamou přelepil původní a řádně zaplacenou inzerci.

Britský deník The Guardian spekuluje, že za plakátem mohou stát stejní lidé, kteří minulý týden umístili na internet video stojících studentů, jež v jednom okamžiku padnou k zemi jako by byli mrtví. Stát zůstane jediná dívka a ukazuje na kameru ceduli s nápisem „americký prezident zabíjí 875 lidí denně“.