Klip se jmenuje Čajka podle ruského generálního prokurátora Jurije Čajky a inspiruje se dokumentárním filmem o zneužívání pravomocí a údajných vztazích tohoto vysoce postaveného činitele vládnoucího režimu a jeho syna s organizovaným zločinem, řekla nezávislé televizi Dožď Tolokonnikovová. Dokument vydala protikorupční organizace vedená faktickým disidentem Alexejem Navalným. Čajka obvinění popírá.

Videoklip je k vidění zde

"Když si uvědomíte, že to není fikce, ale něco, co vás obklopuje, jde vám z toho mráz po zádech," řekla Tolokonnikovová. "Měly jsme pocit, že je třeba reagovat," dodala. Podle svých slov doufá, že klip povzbudí více lidí k tomu, aby se na dokument podívali.

Na videu členky skupiny předvádějí bití a mučení vězňů se zahalenými hlavami, zatímco zpívají: "Najdeme krásnou práci ve vězení pro každého, kdo je příliš chytrý."

Tolokonnikovovou a další členku Pussy Riot Mariju Aljochinovou odsoudil moskevský soud za vystoupení v chrámu a za výtržnost je potrestal dvěma lety za mřížemi. Další jejich zadržená kolegyně vyvázla s podmínkou. Vězněné členky Pussy Riot vyšly na svobodu krátce před vypršením trestu v prosinci 2013, a to v rámci prezidentské amnestie.