V Bornheimu zákaz přišel kvůli stížnostem návštěvnic a také pracovnic plaveckého stadiónu na slovní obtěžování ze strany mužských azylantů.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Podle informací deníku The Daily Mail to ale nebyly jen slovní výpady. Server britského listu napsal, že v bornheimském bazénu došlo i k fyzickému sexuálnímu útoku. Osmnáctiletý migrant měl osahávat čtyřiapadesátiletou návštěvnici na intimních místech a snažit se ji líbat.  

Městský bazén v západoněmeckém Bornheimu

Městský bazén v západoněmeckém Bornheimu

FOTO: bornheim.de

Oběť od dalších útoků zachránil až pár, který slyšel její volání o pomoc.

„Říkám zcela jasně, že o našem respektu k rovnosti mezi muži a ženami nebudeme v Německu diskutovat," prohlásil Markus Schnapka ze sociálního úřadu města.


Do bazénu nesmějí ani v Mnichově

Uprchlickou ubytovnu navštívil a běžence s důvody zákazu seznámil. Řekl také, že jakmile město od sociální služby dostane vyrozumění, že běženci zásady chování k ženám chápou, zákaz se zruší. Radnice tvrdí, že tímto opatřením nechce dlouhodobě trestat nevinné.

Podobná informace přišla z Mnichova, kde se radnice, rovněž kvůli sexuálnímu obtěžování, rozhodla nepouštět nikoho z migrantů do centra pro volnočasové aktivity. Důvodem je sexuálně motivovaný útok na náctiletou dívku, k němuž došlo rovněž v bazénu. 

Tři syrští chlapci, kterým ještě nebylo patnáct let, obestoupili dvě dívky a měli je osahávat. Podle policie už byli zadrženi. Co s nimi bude dál, není jasné.

V Německu se v současné době diskutuje o chování některých mužů z řad běženců a přistěhovalců. Důvodem jsou silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech, kde mladí muži ve skupinkách útočili na ženy, obkličovali je a  sexuálně napadali a okrádali. [celá zpráva]

Podle svědků i policie byli pachatelé převážně arabského a severoafrického původu.