Půl miliónu dolarů získá od hvězdy, která ztvárnila roli v komedii Borat, a jeho ženy Isly Fisherové nezisková organizace Save the Children. Peníze by měly pokrýt náklady na očkování proti spalničkám dětí uprchlíků v severní Sýrii.

Šéf organizace Save the Children Justin Forsyth uvedl, že peníze pomůžou „zachránit tisíce životů a ochránit některé z nejzranitelnějších dětí“.

„Tím, že nám dovolili zveřejnit informace o jejich daru, Sacha a Isla pomáhají upozornit na rozsah tragédie, se kterou se dnes potýkáme,“ řekl Forsyth.

Stejnou sumu dostane humanitární organizace Mezinárodní záchranný výbor (International Rescue Committee, IRC). Peníze mají jít na pomoc uprchlíkům v Sýrii a sousedních státech, především by z nich měla být financována zdravotní péče pro ženy a děti.

Bývalý britský ministr zahraničí a současný prezident IRC David Miliband pak prohlásil, že dar od Cohena a jeho ženy je „obrovským projevem lidskosti“.

Podle OSN vleklý konflikt v Sýrii vyhnal z domovů do sousedních zemí víc než čtyři milióny lidí. Další milióny uprchlíků před boji utekly, ale zůstávají na území Sýrie.