Za celý loňský rok bylo z Německa deportováno 8557 lidí. Je tedy jasné, že letos bude jejich počet dvojnásobný.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na fakt, že v Německu zůstávají tisíce uprchlíků bez šance na dlouhodobý legální pobyt a nedaří se je vrátit do země původu, upozorňují politici.

Podle zemské organizace Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Severním Porýní-Vestfálsku letos do této nejlidnatější spolkové země přišlo 120 tisíc lidí, kteří azyl nezískají. Do země původu však bylo vráceno jen 6000 z nich.

Podle CDU nemají imigrační úřady dostatečné vybavení, aby mohly ročně vyřešit odsunutí více lidí.

Přišel už milión lidí

Z údajů německého ministerstva vnitra vyplývá, že od začátku roku 2015 bylo v Německu zaregistrováno asi 965 tisíc běženců. Ministr vnitra Thomas de Maiziére však v pondělí upozornil na to, že počet registrací neodpovídá tomu, kolik uprchlíků se v Německu zdržuje.

Část lidí se zaregistrovala několikrát, další Německo opustili a odcestovali do Švédska. Přesný počet běženců, kteří v Německu zůstávají, de Maiziére neuvedl.

Počet uprchlíků přicházejících do Německa se nicméně v posledních třech týdnech výrazně snížil. Zatímco na počátku listopadu do země vstupovalo denně více než 7000 běženců, nyní je to mezi dvěma a třemi tisíci.