Gašić se při návštěvě města Trsteniku na jihu Srbska chystal promluvit se skupinou novinářů. Reportérka televize B92, která držela mikrofon, si klekla, aby nepřekážela kamerám v záběrech, což ministra přivedlo k velmi nepodařenému pokusu o vtip, když prohlásil: "Mám rád takové novinářky, které si takhle snadno kleknou."

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Scéna, kterou kamery i se zvukem zachytily, rychle vyvolala velkou vlnu nevole, a to nejen u opozičních politiků a novinářů. Na sociálních sítích se objevila řada odsuzujících komentářů, jako například: "To je i na naše poměry neuvěřitelný výrok."

Právnik Rodoljub Sabic: Na naše poměry neuvěřitelný výrok

Šéf ministerstva obrany si ještě v neděli pozdě večer posypal hlavu popelem a omluvil se veřejnosti i přímo redaktorce B92, přičemž uznal, že takové "ostudné a skandální chování" je neomluvitelné. V té chvíli se na něj už zlobil i předseda vlády.

Srbský premiér Aleksandar Vučić

Srbský premiér Aleksandar Vučić

FOTO: Darko Vojinovic, ČTK/AP

"Vždy jsem byl proti honbě na lidi a moralizování a stavěl jsem se za své ministry... ale v tomto případě nemůžu najít žádnou omluvu ani ospravedlnění," řekl v pondělí Vučić. Poznamenal, že Gašić je jedním z jeho nejoddanějších přátel, ale "někde musí být hranice".

"Omluva nestačí. Musíme se zastat všech žen v Srbsku, pro všechny ženy to byl špatný vzkaz," zdůraznil předseda vlády.