Podle zpravodaje ruské agentury TASS se na spontánní akci sešlo asi 900 lidí, demonstranti nevykřikovali žádná hesla. Na sídlo ambasády, umístěné východně od městského centra, ale házeli kamení, vejce, rajská jablka a sáčky s barvou. Několik kamenů dopadlo do místností velvyslanectví. Vyraženo bylo patnáct okem v prvém a druhém patře.

Poškozená turecká ambasáda

Poškozená turecká ambasáda

FOTO: ČTK/AP

Policista prochází kolem napadené turecké ambasády v Moskvě.

Policista prochází kolem napadené turecké ambasády v Moskvě.

FOTO: ČTK/AP

Akce souvisela se sestřelením ruského bombardéru nad Sýrií. Jak ukázaly snímky agentury Interfax, demonstranti nalepili na zeď velvyslanectví snímek letounu a hesla jako Turecko = IS nebo Erdogan Ládin.

Protest trval patnáct minut. Až na jeho konci zasáhla policie, nikoho ale nezadržela.

Zeď budovy turecké ambasády v Moskvě po protestech demonstrantů

Dav vrhal proti budově kamení i sáčky s barvou.

FOTO: ČTK/AP

Podle ruských novinářů šlo o živelnou, tedy neoznámenou demonstraci, proti kterým ruští policisté obvykle tvrdě zakročují. V okolí ambasády jsou podle moskevského rozhlasu střepy rozbitého skla a odpadky.

Šlo už o druhý podobný protest před budovou velvyslanectví. V úterý večer se tam sešlo asi šest set lidí s transparenty jako Bodnutí do zad nebo Nepojedu do Turecka

Demonstranti vypustili k oknům turecké ambasády v Moskvě balónky s nápisem v turečtině: K čertu s vámi, děvky.

Demonstranti vypustili k oknům turecké ambasády v Moskvě balónky s nápisem v turečtině: K čertu s vámi, děvky.

FOTO: ČTK/AP

Mluvčí velvyslanectví agentuře Interfax řekl, že pracovníci úřadu se obávají chodit po chodbách a pohybovat se v blízkosti oken. Nevyloučil, že mezi personálem velvyslanectví mohou být zranění.